V košíku je zboží za 0 Kč
0

První napuštění bazénu (zprovoznění po zimě)

1) Bazén zbavíme všech hrubých nečistot a upravíme pH na optimální hodnotu 6,8 – 7,6 pomocí přípravku WETTER Ph ACID, nebo WETTER Ph MÍNUS pro snížení pH a WETTER pH ALKALI nebo WETTER pH PLUS pro zvýšení pH.

2) Ošetříme bazénovou vodu jednorázovým přechlorováním – tzv. chloršokem. Aplikujeme jeden z přípravků WETTER CHLOR START, WETTER CHLOR ŠOK nebo tekutý WETTER VITAL.
Zapneme filtraci bazénu a necháme min. 3 hodiny vodu cirkulovat (pravidelná kontrola manometru na filtru). Již po 30minutách styku bazénové vody s chlorovými přípravky dojde ke zničení podstatného množství nežádoucích mikroorganismů a jejich zárodků. Tímto chloršokem zajistíme zničení veškerých zárodku rostlinných a živočišných bakterií.
!!! Po provedení chloršoku je nutné bazén nepoužívat dokud obsah volného chloru ve vodě nebude max 0,6mg/l (cca 1 den po aplikaci) !!! Ověření provedete pomocí testeru chlóru.

3) Pokud je voda zakalená a není čirá, aplikujeme přípravek pro čiření vody tzv. vločkování WETTER čiřič vody, nebo WETTER vločkovač a zjiskřovač.
Tyto prostředky vysráží jemné nečistoty tvořící zákal do větších vloček, ty jsou těžší, klesají ke dnu a jsou lehce odfiltrovatelné. Tímto dosáhneme křišťálově čisté a průzračné vody v bazénu.

Postup při aplikaci:

A) Před aplikací vločkovače je nutné upravit pH na hodnotu 6,8 – 7,6 , což je vhodné pH pro vločkování. Pokud nebude pH optimální, může být prostředek méně účinný.
B) Je nutné prostředek dávkovat při puštěné filtraci a co nejvíce rozvířené vodě. Ideální je dávkovat ihned za cirkulační trysku, kde dojde k rovnoměrnému rozptýlení po celé vodní hladině. Více informací o dávkovaní na etiketě.
C) Filtraci ponechejte minimálně 3 hod. filtrovat. Pokud je v bazénu viditelné velké množství vloček, dobu filtrace prodlužte. Pokud v bazénu zbývá male množství vloček, vypněte filtraci a nechejte zbylé vločky usadit na dno bazénu (nejlépe přes noc). Propláchněte filtr a začněte vločky výsávat pomocí bazénového vysavače ze dna bazénu. Doporučujeme takto vysáté vločky čerpat přímo do kanalizace.
D) Voda ve Vašem bazénu by měla být průzračná a čirá, pokud tomu tak není, opakujte celou operaci znovu.
Po dosažení průzračné a čiré vody, můžete postupně přejít na běžný provoz bazénu.

Kde nás naleznete

Ol. Blažka 145, Rájec
679 02 Rájec - Jestřebí

Copyright 2014 VIA-REK, a.s.
Přihlásit se